Nápověda a kontaktDoprava* a vrácení zboží zdarmaVrácení zboží do 30 dnů

Katalog

554 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Král outdoorových bot: Timberland

Původně to byly jen jedny šikovné ruské ručičky v USA, které chtěly vyrobit dobré boty. Dnes jsou to boty s velkým B. Obuv, která má jméno a hrdě jej nosí na svém jazyku. Začátek existence Timberlandu se datuje někdy do začátku druhé poloviny 20. století, kdy přivedl na svět první nepromokavou obuv. Nicméně první větší vlna zájmu širší veřejnosti se zvedla až na počátku 80. let. To italští trendsetteři udělali z horolezeckých/outdoorových bot Timberland ultimátní, sofistikovaný, každodenní styl. Ale už to dávno nejsou jen boty, Timberland své portfolium rozšířil o oblečení či vybavení pro volný čas. 

Zdraví až na prvním místě

Chůze je pro člověka jedním z nejpřirozenějších pohybů. Už jste někdy slyšeli, že máme denně ujít alespoň 10 tisíc kroků?

Na jaře či v létě, když je ještě teplo, je to brnkačka. Jakmile se ale ochladí nebo nedej bože nasněží, už se nám každodenní procházky až tak nezamlouvají. Výmluvy jako „nechci onemocnět a to počasí si o to vyloženě říká“ či „venku je strašná kosa“ létají vzduchem, však to znáte. Jak ale známé pořekadlo praví, neexistuje špatné počasí, pouze nesprávné oblečení.

Nemusíte být zrovna nároční, abyste po obuvi chtěli pohodlí, udržení tepla a nepropouštění vlhkosti. Ale najít vhodné boty nemusí být zrovna lehké. My jsme to celé prověřili za vás a oznamujeme, že nastal čas podívat se na značku Timberland. Ve výrobě smysluplných bot mají praxi už nějaký pátek, a tak v tom prostě umí chodit. Většina obuvi z jejich kolekcí se na galapárty spíše nehodí. Jejich portfolio se však rozhodně neomezuje jen na obuv do hor nebo na nezpevněné lesní cesty. Klasické, líbivější tenisky na procházky si tu najde určitě každý.

Udržitelnost a kvalita

Timberland si upřímně váží životního prostředí i férového obchodu, a podle toho se i chová. Jejich roční obchodní cíle mají vždy co do činění se snížením uhlíkové stopy nebo snahou zvýšit podíl udržitelných materiálů používaných při výrobě. A rozhodně se o tom nebojí mluvit nahlas.

Pokud pomineme to, jak jsou jejich produkty pohodlné, oku lahodící a z kvalitních látek, musíme zmínit, jakým způsobem začala tato značka informovat o svých výrobcích. Proto už je k dostání i řada se speciálním označením „udržitelnost“, kdy nákupem podpoříte jejich (a vlastně naše kolektivní) snažení v boji za lepší, zelenější planetu.