Nápověda a kontaktBezplatná doprava a vrácení zbožíVrácení zboží do 30 dnů
Filtr1

Copenhagen
Katalog

Počet produktů: 53

Copenhagen: město fashion weeků

Dánské hlavní město Kodaň neboli Copenhagen nabízí dvakrát do roka (v lednu/únoru a srpnu) svůj fashion week, který je největší přehlídkou takzvané skandinávské módy. Je pro ni typická jednoduchost a určitá strohost v porovnání s jižními národy, kde vše hýří extravagantními střihy a zářivými barvami. O to více v severské módě vynikne kvalita zpracování. Pokud si tedy někdo troufne pojmenovat tak svou značku, musí si být nabízenou kvalitou opravdu jistý.

Co se projít v Copenhagenu?

Ne, nemluvíme o výletu, ale o skvěle zpracované obuvi. V roce 2014 se dva přátelé Thomas Refdahl a Kasper Høj Rasmussen rozhodli vytvořit nový typ tenisek, který by vyhovoval aktivnímu životnímu stylu. Spojili v nich skandinávskou tradici, funkční design a kvalitní zpracování. Sklidili obrovský úspěch. Od té doby se jejich nabídka rozrostla od tenisek i na baleríny, sandále a kozačky. 

Čím nás Copenhagen přesvědčil? Svou praktičností, funkčností a kvalitou. U všech bot jde především o dokonalou promyšlenost designu a kvalitní zpracování. Značka nevyrábí tenisky pro sport, představuje spíše styl streetwear založený na jednoduchosti a praktičnosti. Otázka, kterou si designéři pokládají před vytvořením každého nového modelu, zní: Co kdyby? Tyto boty tedy oceníte, pokud si i vy rádi kladete podobné otázky: Co kdybych udělal/a něco pro své zdraví a místo autem jezdila do práce na kole? Co kdybych místo jízdy výtahem začal/a chodit po schodech? 

Boty Copenhagen jsou přizpůsobeny dnešnímu rychlému a proměnlivému životnímu stylu. Ráno si k nim vezmete jednoduché šaty či kalhoty a vyrazíte do práce. Odpoledne se převlečete do džínů, abyste se cítili pohodlněji na nákupech s přáteli či při posezení u kávy. 

Dokonalý outfit

Zvládnout se však dá i neformální večírek, stačí k džínům obléknout zajímavý top, a další outfit je na světě. Boty Copenhagen jsou samy o sobě výrazné a mohou sloužit jako „pièce de résistance“ vašeho outfitu. Skvěle se hodí k free nebo street stylu. Vyniknou v kombinaci se skinny nebo straight džínami či kalhotami ve zkráceném střihu. Dámy mohou přidat oversized top, pánskou košili zavázanou kolem pasu nebo šaty rovného střihu pro severský look.

Tyto boty ocení hlavně aktivně založení jednici, pro které jsou důležité stejné hodnoty, jaké vyznávají zakladatelé značky. Jejich základem je přátelství, komunita, pozitivní přístup, zdravé riskování a objevování nového. To se přirozeně odráží v jejich designu. Pokud jsou zmíněné hodnoty důležité i pro vás, budou boty přirozeně doplňovat váš styl.